Реальна собівартість поїздки в метро може сягати 64 гривень
Вартість перевезення одного пасажира у столичному метро може бути значно вищою, ніж вважалося раніше. Про це пише "Стіна" з посиланням на Телеграм-канал "Батальйон Монако".
Віктор Беспалов зазначив, що фактична собівартість однієї поїздки потенційно сягає 64 гривень.
За словами фахівця, до нових розрахунків могли включити не лише поточні витрати на обслуговування підземки, а й інвестиції у розвиток інфраструктури. Йдеться, зокрема, про будівництво нових станцій, оновлення рухомого складу та модернізацію мережі, що суттєво впливає на загальну економіку перевезень.
Раніше експерти оцінювали собівартість поїздки приблизно 36,90 грн. З урахуванням інфляції та зростання видатків очікувалося, що цей показник може зрости близько 44 гривень. Втім, нові оцінки виявилися значно вищими за попередні прогнози.
Аналітики пояснюють, що розрахунок собівартості у сфері громадського транспорту залежить від багатьох чинників. Серед них ціни на електроенергію, витрати на зарплати персоналу, технічне обслуговування, а також капітальні вкладення у розвиток системи. Якщо формулу включаються довгострокові інвестиції, то кінцева цифра може значно зростати.
Водночас, експерти зазначають, що підвищення собівартості не означає автоматичного зростання тарифів для пасажирів. Остаточне рішення про вартість проїзду зазвичай ухвалюється органами місцевої влади з урахуванням соціальних факторів та можливостей бюджету.
Питання тарифів на проїзд у метро традиційно залишається чутливим для мешканців великих міст, адже підземка є одним із ключових видів громадського транспорту. Тому будь-які зміни у розрахунках викликають активне обговорення як серед експертів, так і серед громадськості.
Фахівці наголошують, що для стабільної роботи метрополітену необхідно знаходити баланс між економічною обґрунтованістю тарифів та доступністю перевезень для населення.
Нещодавно ми розповідали, дизель по 100 грн, водії непритомніють від нових цін на паливо.
Також «Стіна» писала, що проїзд у громадському транспорті Києва подорожчає.
Ще ми писали, у Києві підвищать вартість проїзду у громадському транспорті – на скільки подорожчає.