НСЗУ перелічив усі послуги, що будуть надаватися вагітним з 1 квітня

Вже за декілька тижнів в Україні почнуть діяти нові правила ведення вагітності та пологів. Майбутнім мамам перерахували усі послуги, що будуть їм надаватися у лікарні безплатно та обов'язково. Національна служба здоров'я України у Facebook повідомила про нові правила.

Вагітність. Фото: скріншот YouTube-відео
Вагітність. Фото: скріншот YouTube-відео

Вже з наступного місяця вагітним будуть надаватися окремий пакет послуг медично допомоги абсолютно безоплатно. До слова, майбутні мами мають змогу обрати той лікувальний заклад, де вони хочуть спостерігати вагітність. Не має значення, де проживає вагітна жінка чи де вона зареєстрована за місцем проживання.

Отже, вагітним у медичному закладі, що співпрацює з НСЗУ, повинні надати таку медичну допомогу:

  • Лікувальний заклад бере вагітну під нагляд, лікар розробляє індивідуальний план щодо ведення вагітності відповідно групи ризику та зобов'язаний його виконувати.
  • Вагітні безплатно здаватимуть аналізи та проходитимуть інструментальні обстеження. Сюди входять аналізи крові, встановлення групи крові та резус-фактору, визначення глюкози, наявність білка тощо,
  • Перевірка на різні інфекції та віруси;
  • Профілактичні міри для того, щоб після пологів у жінки не виникло ускладнень чи захворювань;
  • У разі виникнення підозр, що у дитини можуть бути патології, вагітну можуть направити до лікаря-генетика чи інших спеціалістів;
  • У разі необхідності направлення на лікування у стаціонар;
  • Проходження занять у "Школі відповідального батьківства";
  • Лікар зобов'язаний надавати вагітній повну інформацію щодо перебігу її стану.

Також з минулого року пологи в медичних закладах стали безплатними. Але, якщо вагітна хоче, щоб пологи приймав конкретний лікар, то за таку послу можливо доведеться заплатити згідно з тарифами медзакладу.

Раніше портал "Стіна" повідомляв, що Фонд соціального страхування повідомив про початок верифікації виплат українцям.

Також ми писали, що дружина учасника шоу "Холостяк" Нікіти Добриніна Даша Квіткова звилася у стильному вбранні для вагітних.

Нагадуємо, що доктор Комаровський дав поради щодо прийому ліків молодими мамами, що ще годують дітей молоком, це важливо знати кожній молодій мамі.