На скільки підіймуться пенсії українців з липня

В Україні вже з 1 липня будуть проводити перерахунки пенсій та соціальних виплат. Причина полягає в тому, що зростає прожитковий мінімум. Про це повідомляє інформаційний портал Стіна з посиланням на Пенсійний фонд України.

Деньги. Фото: YouTube, скрин
Деньги. Фото: YouTube, скрин

Слід підкреслити, що прожитковий мінімум в Україні різний для кожної категорії населення. З 1 липня цей показник буде таким:

  • Для працездатних громадян – 2 600 гривень;
  • Для дітей віком до 6 років – 2 201 гривня;
  • Для дітей віком від 6 до 18 років – 2 274 гривні;
  • Для непрацездатних осіб 2 027 гривень.

Непрацюючі пенсіонери входять в останню названу категорію. Мінімальний розмір виплат з 1 липня зростає на 93 гривні, тобто до 2 027 гривень. Однак якщо враховувати, що максимальна пенсія складається з 10 мінімальних, то в цьому випадку виплата мінімум буде складати 20 270 гривень.

Максимальний розмір пенсії можуть отримувати ті громадяни, які сплачували внески з зарплатні приблизно 55 тисяч гривень (тобто в 5 разів більше за рівень середньої зарплати по країні). Якщо казати про тих громадян, які отримають зарплату на середньому рівні, то у них пенсія може бути приблизно 3,5 тисячі гривень.

Зростуть також мінімальні виплати на дітей та пенсії особам з інвалідністю. Тепер аліменти не зможуть бути нижче 2 021 гривні (на дитину до 6 років) та 2 274 гривень (віком до 18 років). Треба також пам'ятати, що всі виплати для різних категорій підвищують на різні суми: точна надбавка в кожного громадянина залежить від індивідуальних факторів (наприклад, страховий стаж).

Варто додати, що це не остання індексація пенсійних та соціальних виплат, запланована на цей рік. Зростати пенсії будуть ще у жовтні та грудні. У Міністерстві соціальної політики зазначали, що ніхто не скасовує перерахунки виплат. Проте все буде залежати від можливостей державного бюджету.

Увага! Якщо ви помітили переміщення ворожої техніки або бензовозів, негайно повідомляйте про це за допомогою телеграм-бота: @stop_russian_war_bot. Так само про переміщення ворога можна повідомляти в додатку "Дія".

В жодному разі не поширюйте інформацію про пересування українських військ, техніки, загонів теробороні, не повідомляйте, куди ворог потрапив ракетами в режимі реального часу. Нагадуємо, за це введена кримінальна відповідальність.

Отримуйте інформацію по можливості тільки від офіційних державних служб України.

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що у мережі показали крутий ЗАЗ, которий розносить танки окупантів.

Також повідомлялося, що у МОЗ попередили про вакцинацію дітей та дали батькам корисні поради.

Популярные новости сейчас

222 года общения без доплат: "Киевстар" удивил абонентов неожиданно щедрой акцией

Объявлен чрезвычайный уровень опасности: украинцев просят сегодня быть крайне осторожными - лучше найти укрытие

Ливни, грозы, град и шквалы: синоптик Диденко предупредила о дикой погоде во вторник 9 августа

Дешевле на 20%: Киевстар запустил для абонентов выгодную акцию, как воспользоваться

Показать еще

Крім того, у Пенсійному фонді розповіли, якими будуть перерахунки пенсій у липні.