Перерахунок пенсій з 1 липня – як будуть збільшувати виплати

З 1 липня в Україні розпочинають перерахунок пенсійних виплат. Стало відомо, на скільки будуть зростати пенсії українців. Про це повідомляє інформаційний портал Стіна з посиланням на Пенсійний фонд України.

Деньги. Фото: YouTube, скрин
Деньги. Фото: YouTube, скрин

У ПФУ нагадали, що з 1 липня в Україні зростає прожитковий мінімум для непрацездатних осіб. Паралельно перерахунок буде для тих виплат, які пов'язані з цим показником. Зокрема це мінімальна пенсія непрацюючим пенсіонерам, шахтарям, родичам військовослужбовців у разі втрати годувальника, особам з інвалідністю, за особливі заслуги перед Україною. Також зростає надбавка донорам, виплати жертвам нацистських переслідувань тощо.

Таким чином розмір мінімальної пенсії для непрацюючих пенсіонерів зросте на 93 гривні. Зараз мінімальна виплата складає 1 934 гривні, а після 1 липня буде вже 2 027 гривень.

Мінімальна пенсія шахтарів збільшиться на 279 гривень. Зараз вона складає 5 802 гривні, а після перерахунку буде 6 081 гривня.

Мінімальна пенсія родичам військовослужбовців у разі втрати годувальника зараз складає 3 868 гривень. Буде зростання до 4 054 гривень (тобто на 186 гривень).

Мінімальна виплата особам з інвалідністю зросте на суму від 195 до 604 гривень. Точна сума залежить безпосередньо від групи інвалідності. Підвищення виплат ветеранам війни буде на суму до 46 гривень. На таку саму суму збільшаться виплати жертвам нацистських переслідувань.

Максимальний розмір пенсії складає 10 мінімальних. Таким чином, максимально можливий розмір пенсії в Україні зараз складає 19 340 гривень, а після перерахунку буде вже 20 270 гривень.

Усі підвищення у громадян індивідуальні, які залежать від окремих факторів. Детальну інформацію завжди можна дізнатися на офіційному порталі Пенсійного фонду України.

Увага! Якщо ви помітили переміщення ворожої техніки або бензовозів, негайно повідомляйте про це за допомогою телеграм-бота: @stop_russian_war_bot. Так само про переміщення ворога можна повідомляти в додатку "Дія".

В жодному разі не поширюйте інформацію про пересування українських військ, техніки, загонів теробороні, не повідомляйте, куди ворог потрапив ракетами в режимі реального часу. Нагадуємо, за це введена кримінальна відповідальність.

Отримуйте інформацію по можливості тільки від офіційних державних служб України.

Популярные новости сейчас

Тельцы - ждет счастье в семье, Раки - повезет в любви, Весы - пора отдохнуть: гороскоп на неделю с 15 по 21 августа 2022 года

Пенсионерам и ВПЛ на заметку: инструкция, как оформить дополнительную финансовую помощь

Выплата пенсий за август: в ПФУ сообщили важную информацию для пенсионеров

Масло, крупа, тушенка, овощи: инструкция как получить продуктовый набор по программе Пакет каждому гражданину

Показать еще

Нагадаємо, раніше портал Стіна писав про те, що синоптики поділилися прогнозом погоди в Україні на 1 липня.

Також повідомлялося, що Естонія запустила програму допомоги для українців, хто та які виплати може отримати.

Крім того, мобільний оператор Київстар попередив абонентів про важливі зміни щодо інтернету.